Producenci

Akcesoria gamingowe nie muszą być drogie. Aby zaspokoić potrzeby wymagających graczy nie posiadających zasobnego portfela, postanowiliśmy umieścić w naszej ofercie produkty wysokiej jakości, które niekoniecznie muszą zrujnować kupującego. Akcesoria dla graczy dostępne w sklepie to między innymi myszki gamingowe, klawiatury mechaniczne, pady, podkładki oraz gamingowe słuchawki.

 

Akcesoria dla graczy

Nie trzeba wydawać majątku na myszkę z dobrym sensorem

Najważniejszym elementem myszki gamingowej jest sensor. Wiele osób uważa, że najważniejszym parametrem sensora jest DPI, czyli liczba pikseli na cal przebytej "drogi" myszki. Współczynnik DPI jest mylnie interpretowany jako wskaźnik precyzji, gdyż na precyzję sensora składa się wiele czynników takich jak niska wartość szumu (Jitter), akceleracji negatywnej czy interpolacji. Dla wielu osób ważnym parametrem jest również LOD (lift-off distance), czyli wysokość na jakiej sensor przestaje "łapać" podłoże. Te i kilka innych czynników składają się na tzw. "feeling" myszki i decydują o jakości danego sensora. Przykładem dobrej myszki dla gracza jest Delux M627, mysz wyposażona w sensor PWM3389 - jeden z najlepszych dostępnych na rynku.

Klawiatura mechaniczna - gamingowy must have

Klawiatury mechaniczne jakiś czas temu zrobiły furorę na rynku akcesoriów dla graczy. Sekret ich sukcesu tkwi z przełącznikach, charakteryzujących się długą żywotnością, szybkim czasem aktywacji i świetną ergonomią pracy. Istnieje wielu godnych polecenia producentów przełączników mechanicznych, w tym najpopularniejszy Cherry MX, ale też TTC czy Kailh. Dzielą się one na typy, którym odpowiadają kolory, a znajomość tych typów jest pomocna w doborze odpowiedniej klawiatury. Najpopularniejsze przełączniki dostępne na rynku to czarny, czerwony, brązowy i niebieski. Przełączniki czarny oraz czerwony (o mniejszej wymaganej sile nacisku) to przełączniki dedykowane dla graczy. Są to tak zwane przełączniki liniowe, nie posiadające wyraźnego punktu aktywacji. Kolejnym typem jest typ niebieski, skierowany do osób, które dużo piszą. Niebieskie przełączniki charakteryzują się wyraźnym "klikiem", większą wymaganą siłą nacisku i niższym progiem aktywacji. Typ brązowy jest natomiast "czymś pomiędzy" przyciskami liniowymi, a niebieskimi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl