Producenci

Pomimo dużej popularności konsol i dominacji smartfonów, jako podstawowego urządzenia codziennego użytku, komputery PC czy notebooki jeszcze długo będą najważniejszym narzędziem w branży IT. Jednymi z głównych powodów są olbrzymie możliwości rozbudowy oraz łatwa wymiana podzespołów. Dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju akcesoria komputerowe. W naszym sklepie znajdą Państwo zarówno akcesoria najdrobniejsze, takie jak kable, przejściówki czy stacje dokujące, jak i całe obudowy komputerowe. Coraz popularniejszy staje się tuning wizualny komputerów osobistych, czego wynikiem jest przykładowo szeroka gama wentylatorów z personalizowanym podświetleniem RGB.

 

Akcesoria komputerowe

Obudowa komputerowa nie musi być brzydką puszką

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy w komputerach osobistych, jest obudowa. Czasy beżowych, paskudnych "blaszaków" minęły bezpowrotnie. Dzisiejsze obudowy są znacznie milsze dla oka, ale też cechują się dużo większą ergonomią. Najważniejszym ich zadaniem jest odpowiednie chłodzenie podzespołów, dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na ilość miejsc na wentylatory. Kolejną kwestią jest ilość dostępnych portów na panelu przednim. Wnętrze obudowy musi być sensownie zaprojektowane z uwzględnieniem wydzielonego miejsca na dyski, odpowiednim rozmieszeniem zasilacza i kanałów, przez które będzie można przeciągnąć kable.


Chłodzenie - odprowadzanie ciepła i tuning wizualny

Zasadniczo, w obudowach powinno się montować jak największe przewidziane wentylatory. Zasada ta nie dotyczy jedynie chłodzenia procesora. Jeśli chodzi o parametry pracy, należy zwrócić uwagę na prędkość obrotową i generowany hałas. Na hałas, ale również na żywotność wentylatora, wpływa głównie rodzaj zastosowanych łożysk. Ostatnia kwestia to preferencje wizualne. Coraz więcej systemów chłodzenia posiada wbudowane oświetlenie, w formie stałego podświetlenia lub w palecie RGB z opcją konfiguracji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl